
Kesäilta ja ilmavaa päällä. Indiskan vaalea housuasu on mitä parhain asu vapaaillan viettoon. Hohtava ja kevyt kangas vie minut ajatuksissani jonnekin muualle kuin omalle terassille. Vaikka kuvat otettiin kotipihalla, koti-Suomessa, niin ajatuksissani olin jossain Abu Dhabin liepeillä.
Tässä housut ja paita -setissä on jotain, joka muistuttaa minua Sex and the City 2 -leffasta. Itämainen ylellisyys tulee mieleen kankaan auringossa välkehtivästä pinnasta ja kankaan epätasainen pinta ja vaalea väri muistuttaa tuulen kuvioimia aaltomaisia, vaaleahiekkaisia dyynejä.
Kaikki Sex and the City -fanit muistanevat elokuvat upeat puitteet ja näyttävät asut. Asujen ylelliset kankaat ja näyttävät yksityiskohdat saavat yhä huokailemaan ihastuksesta (jokaisella katselukerralla). Hitusen kimallusta ja luksuksen fiilistä lähdin minäkin tavoittelemaan tällä kymmenen minuutin stailauksella.
Dyyneiltä takaisin omenapuun alle.




Unisan upeissa kiilakoroissa voisi kävellä vaikka hiekalla…